Choď na obsah Choď na menu
 


Ako som Vám sľúbila, každý mesiac predstavím nejaký kolkársky klub žien. Ako prvú predstavujem Podbrezovú a touto cestou ďakujem Dadke Kyselicovej za poskytnuté informácie. Pripájam pár fotografií vo fotogalérii pod názvom Podbrezová.

 Pod týmto krásnym kopcom menom Ďumbier je podbrezovská kolkáreň.

Obrázok

V minulosti na Horehroní snáď nebolo dediny, ktorá by nemala kolkáreň. Vtedy to bola pravidelná chlapská nedeľná popoludňajšia spoločenská zábava. Spočiatku sa hrávalo na hlinených dráhach, neskôr sa budovali asfaltové, nožnicové, parketové a ľabové.

V časoch Rakúska - Uhorska bola v roku 1912 postavená moderná, krytá parketová kolkáreň vykurovaná parou s celoročnou prevádzkou. Slúžila bývalej maďarskej správe železiarní. Po prevrate ju vyrabovali a veľmi poškodili. Kolkárom opäť začala slúžiť od roku 1919, keď ju prepožičali Telovýchovnej jednote Sokol.

Najživším kolkárskym prostredím bola Skalica, kde aj vedenie ŠK Podbrezová takmer každoročne po roku 1934 organizovala súťaže o vecné ceny. Kolkáreň postavená pri Dome pracujúcich v roku 1927 bola pôvodne otvorená, neskôr ju premenili na uzavretú dvojdráhovú a vykurovanú pre potreby kolkárskych súťaží.

Kolkárska história v Podbrezovej bola teda bohatá a taká je aj súčasnosť. Kolkárske oddiely mužov a žien sú na Slovensku už niekoľko rokov bez konkurencie a niekoľkonásobné tituly majstrov Slovenska to len potvrdzujú. Tí najlepší z podbrezovských kolkárov sú pravidelnými účastníkmi majstrovstiev sveta. Na medzinárodnej úrovni patria medzi najvýznamnejšie úspechy vynikajúce dve druhé miesta vo finále Ligy majstrov a zisk dvoch druhých miest vo svetovom pohári družstiev mužov. K tým najúspešnejším kolkárom u mužov patria Radoslav Foltín, Jovan Čalič a Ondrej Kyselica, u žien je už niekoľko rokov stabilnou oporou Katarína Valigurová.

Predstavujeme hráčky:

 

Meno
Dátum nar.
Tím

Predchádzajúci klub

1.
GABRIELA KUCHÁROVÁ
13.01.1960
ŽP Šport Podbrezová
SPG SKH/Post SV 1036/Rak.

Obrázok


2.
JANA TURČANOVÁ
10.03.1970
ŽP Šport Podbrezová
ŠKK Rimavská Sobota

3.
IVETA VAŇKOVÁ
11.05.1967
ŽP Šport Podbrezová
Lokomotíva Vrútky
 
4.
EVA BÁBELOVÁ
06.12.1958
ŽP Šport Podbrezová
Hnúšťa

5.
KATARÍNA MICANOVÁ
19.06.1978
ŽP Šport Podbrezová
Tatran Spišská Nová Ves

6.
EDITA HIADLOVSKÁ
21.11.1951
ŽP Šport Podbrezová
ŽP Šport Podbrezová

7.
DAGMAR KYSELICOVÁ
01.09.1976
ŽP Šport Podbrezová
Tatran Sučany
Obrázok
9.
VERONIKA LAUKOVÁ
02.06.1983
ŽP Šport Podbrezová
ŽP Šport Podbrezová

10.
ĽUBICA LISTOFEROVÁ
07.04.1990
ŽP Šport Podbrezová
Inter Bratislava

Vedúci družstva:
IVAN NÁTHER
23.10.1938
ŽP Šport Podbrezová
ŽP Šport Podbrezová

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

What you need to recognize close to high blood affliction

(AVeiskleseruro, 9. 10. 2018 5:34)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/generique-female-cialis/